POEZI

Faqja 2 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 2:16 pm

Ti je ai qė mė jep shpres tė shpresoj.
Ti je ai qė mė jep jet tė jetoj
Ti je ai qė mė bėn tė ėndėrroj
Ti je ai qė DASHUROJ
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga xhuliaDi prej Sat Jul 12, 2008 11:43 pm

shume te lezecme........ BRAVO!!!

Po shkruaj nga merzia
dhe lotet ne sy i kam
zemren ma plagosi vetmia
sepse prane teje s'jam...

kujtoj puthjen tone te pare
sikur mbi toke ra ylli polar
djeva tik-taket e tua...
dhe ngadale te thashe "te dua" I love you I love you I love you

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga lina-girl prej Sun Jul 13, 2008 12:18 am

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Ndodh vetem nje here,
jo dy.
castet zhduken sie minj,
rendin ne jete shum shpejt,
ndodh vetem per trimat,
me te fortet,
te vertetet
dhe kur casti troket per ty
mos e ler te te shpetoj,
nje pulitje sysh
dhe dashuria zhduket,
casti tretet
nje tingellime e shurdhet
ne koken tende mbetet
ZEMRA e di kur fati
peshperit ne veshin tend...
OH kurr mos u tut mik i dashur
ne fund te fundit
ja vlen
cdo cmim,pagese a pasuri e humbur coft
kur DASHURIA triumfon,
kur dashuria e vertet
troket
por vetem
NJE HERE!...
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
avatar
lina-girl
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 222
Age : 28
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Mon Jul 14, 2008 4:42 pm

Do ta marr unė zemren tėnde
do ta marr pėr jet.
Do ta fshe nė zemren time
ku as kush mos ta ketė.
Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Wed Jul 16, 2008 5:58 pm

Mos kalo me 100.
Mos kalo me 10.
Por kalo me mua qe te dua per jet.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga xhuliaDi prej Wed Jul 16, 2008 6:19 pm

Femra... gjeja me delikate ne toke
si kristali
edhe me delikat madje
thyhet me nje veshtrim
thyhet dhe pa qellim
thyhet dhe nga tradhetare
thyhet, thyhet, thyhet...
por ngelet margaritar...

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Wed Jul 16, 2008 6:20 pm

E bukur
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga xhuliaDi prej Wed Jul 16, 2008 6:21 pm

sy engjellja shkruajti:E bukur

me frymezove ti...

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Wed Jul 16, 2008 6:22 pm

E vertet qe te frymezova une apo ja fute kot.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga xhuliaDi prej Wed Jul 16, 2008 6:24 pm

Jo per Zotin ti me frymezove me gjithe ato gjerat qe me the hajde mos bej poezi pastaj... Very Happy nejse gjithsesi te falenderoj qe ke besim... FLM puc shumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Wed Jul 16, 2008 6:27 pm

Edhe une te falenderoj qe me degjon je shum shuuuuuuuuum e mir
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga xhuliaDi prej Wed Jul 16, 2008 6:30 pm

Gezimi behet me i madh kur e ndan me te tjeret ndesra dhimbja me e vogel...

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Wed Jul 16, 2008 6:32 pm

E vertet
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 1:29 pm

Sa kohė larg teje do jem
madh nė zemer do kem,
nėse pika loti kam nė sy
dije se kam shum madh pėr ty.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 1:32 pm

Nė zemer qė ti ke
mė lėr tė trokas,
nė shpirt qė ti fle
mė lėr tė thėrras,
nė sy mė lėr njė shpres
dhe mbaje mend
qė unė tė dua deri sa tė vdes.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 1:35 pm

Po tė isha yll
ti do tė ishe qielli im.
Po tė isha ėngjėll
ti do tė ishe Zoti im.
Po tė isha trėndafil
ti do tė ishe toka ime.
Por unė jam njeri
dhe ti je jeta ime.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 1:37 pm

Mė shkatėrrove jeten,
mė dhurove vetmin.
Mė shkatėrrove ndjenjėn,
mbi tė gjitha dashurin.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 1:43 pm

I thas zemres mė jep njė kėshill,
ajo mu pėrgjigj: "Ati qė do mo i thuaj kurr lamtumir".
Moj zemer unė ē'farė tė bėj qė e dua shum,
ajo mė tha: "Prit se njė ditė do kthehesh e do ta takosh
e plot madh e dashuri do ta pėrqafosh".
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 1:46 pm

Me sy tė pėrlotur pėr ty mendoj
dua tė kem pranė e tė pėrqafoj.
Buzėn djeg cingarja,
zemren vret vetmia,
nga malli pėr ty rrjedhin lotėt e mia.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:09 pm

Do tė them tė dua deri sa goja tė mos flas,
do tė them tė dua derisa zemra tė mė plas,
do tė them tė dua deri sa shirti tė mos duroj,
se tė dua shum e nuk mund tė t'harroj.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:11 pm

Siq kam njė emer
kam edhe njė zemer.
Siē kam kėto dy sy
tė dua vetėm ty.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:14 pm

Po tė isha qiell,
ti do tė ishe drita ime.
Po tė isha det,
ti do tė ishe uji im.
Po tė isha lule,
ti do tė ishe aroma ime.
Por jam njeri dhe ti je zemra ime.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:17 pm

Njė puthje e lehtė
nė buzė mė rrėshqti
tė dua i dashur
unė tė thirra.
Ato dy fjalė tė ėmbla
nė shpirt shtrėngoji.
Tė dua i dashur dhe s'do tė harroj.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:20 pm

Je ti ėndrra qė shoh ē'do natė.
Je mendimi qė mė ndjek ē'do hap.
Je frymėzimi qė mė sjell nė jetė.
Je dashuria ime e vėrtet.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:22 pm

Sytė e tu mė verbojnė.
Zėri yt shpirtin ma trazon.
Prekja jote mė ndez zjarr.
Puthja jote mė le pa fjalė.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:28 pm

Mbrėmė nė ėndėrr
ngadalė mu afrove
dhe njė puthje tė zjarrt
mua ma dhurove.
Unė kur u zgjova
ti kishe tretu
por puthja jote e ėmbėl
nė buzė mė kishte mbetur.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:31 pm

Si ika jeta
si pa e kuptuar
pse atė qė duam
e kemi tė ndaluar???
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:32 pm

Janė 6 shkronja,
kanė 3 rrokje
nuk ėshtė filozofi
sepse ato formojnė
emrin dashuri.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:34 pm

Nga mendia del menēuria,
nga syri pikon loti.
Sa shum tė dua unė ty
e din vetėm Zoti.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 19, 2008 2:38 pm

Nėse thua jam e ēmendur
kjo ėshtė veq ironi.
Nėse unė jam e ēmendur
shkaku im je vetem ti.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi