POEZI

Faqja 1 e 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shko poshtė

POEZI

Mesazh nga Musafir prej Mon May 19, 2008 9:58 pm


Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Musafir prej Tue Jun 03, 2008 4:43 pm

Unazen e dikujt tjeter ne gisht po e mbaj
SA her qe e shoh me mall per ty qaj
Ti me mungon krejt cka je
Une te kerkoj por askunds`je
Tjetren ne krah e ty ne zemer
Jam mbush me mekate qe s`ju ve dot emer
Po mekati me i madh per mua mbete ti
Po si cohet jeta me kto marrezi
Tjetra me puth buzen e me perqafon
Une mbyll syte mendja tek ti shkon
Rruges i shoqeruar kur dal me ate
Zemra ndalon rrahjet s1dua te shoh asgje
Une te dua ty me tjeter jetoj
Ajo me flet me mua, une emrin tend shqiptoj
Pse qenka nda me hile keshtu kjo bote
Ne moshen me te bukur me jetu me lot zemer

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Musafir prej Tue Jun 03, 2008 4:43 pm

Kur te lexosh kete poezi
Dije qe un jam ne vetmi
Qekur u ndame
Asnjeher nuk u pame
Akoma te dua
Perse vuajtje do ket gjithmone per mua ?
Sa te jem gjall ty do te dua
Se je e vetmja per mua
Ndoshta tabi je me tjeter njeri
Nje tjeter qe te dhuron dashuri
Gjera te ndryshme perjeto
Por dije askush ne bot si un s`te do

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Musafir prej Tue Jun 03, 2008 4:44 pm

Ta dhurova zemren
Ti me lendove
Te dhurova dashurin
Ti se pranove
Ta dhurova syrin
Ti ma verbove
Ta dhurova jeten
Ti bashk me te u largove

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Musafir prej Tue Jun 03, 2008 4:44 pm

Nje shikim i par te dy na rrembeu
Nje dashuri e brishte papritur na genjeu
Me beri te besoj ne dashuri
Me beri te perjetoj nje lumturi
Po ty nuk te pranova
Te thash s`te dua e te refuzova
Kaluan muaj , kaluan vite
E dashurin time nuk e prite
Nuk prite te thoja te dua
Te thoja se je jeta per mua
Ty po filloj te harroj
Nje tjeter do mesoj te dashuroj
Do ti them zemres se ti nuk ekziston
Do ti them asajt se ti dashurin e harron

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga lani prej Tue Jun 17, 2008 2:26 am

mos coni kaq poezi te bukura mo se i kemi gocat romantike dhe ja plasin te qarit keto sdurojne dot!!!

lani
Anetar i rregullt
Anetar i rregullt

Male
Numri i postimeve : 80
Age : 25
Registration date : 03/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Jozefin prej Wed Jun 18, 2008 2:48 pm


Jeta pa ty mė ėshtė e zbehtė
sa shum tė doja
Nuk mundem ta shprehi me fjal
Lotėt e tua qė binin nė fytyrėn time
Ende i ndjejė me mallė.
Nuk e kam lehtė ta jetoj ketė jet mizore
Kur ike e mė le vetėm, pa gėzime rinore.
Ta them tė drejtėn nuk mundėm pa ty.
I kujtoj ato dit kur rrishim une ti.
Flisnim Gjithqka Pėr kėtė jetė
E sot jam e vetme pa asnjė shpres .
Nuk di a ke menduar kur vendose tė shkoshė
Ēė zemren time shumė do tė ma lėndon,
Apo ndoshta mė mirė tu ka dok ajo botė
Se sa me mua tė jetosh,
Nuk kam fjal tė pėrshkruaj nuk kam mendime
Me tė thėn shumė mė mungon .
sikur toka tė thahet e uj mos tė ket
Nga lotėt e mi pėr ty prapė bim do tė mbijnė
Nuk kam me kė tė flas
Nuk kam askujt ti tregoj Donjė herė
E mallkojė vetėn se ndoshta unė jam shkaktare
Ēė ti ndrrove jet tash jemi dy fėmijė
Ēė tė mbajmė nė kujtime flasim
Ndonjėher pėr ty por aj ėshtė shumė i vogel
qė ti kupton disa gjėra.
Nuk kam se si ta pėrshkruaj kėtė mėrzi
Tė kam dasht shum o MAMI im
Tė don Tina dhe Lenti


TE BAJE PROVE KUSH E TE QAJE KUR TA LEXOJE,
Very Happy

_________________
FITONI NJE DOMAIN FREE DUKE KLIKUAR KETU
avatar
Jozefin
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 24
Registration date : 14/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://jozefin.page.tl

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga lani prej Sun Jun 22, 2008 3:57 am

ei paskena poet ne forum ne mo Shocked

lani
Anetar i rregullt
Anetar i rregullt

Male
Numri i postimeve : 80
Age : 25
Registration date : 03/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Jozefin prej Sun Jun 22, 2008 11:02 am

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
FITONI NJE DOMAIN FREE DUKE KLIKUAR KETU
avatar
Jozefin
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 24
Registration date : 14/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://jozefin.page.tl

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga lani prej Sun Jun 22, 2008 9:33 pm

cheers

lani
Anetar i rregullt
Anetar i rregullt

Male
Numri i postimeve : 80
Age : 25
Registration date : 03/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Xhulio prej Sun Jun 22, 2008 10:25 pm

Nje dashnore ae kam pase
Tesh une kam nja 5 a 6
Une perdit e gjej nga nje
Nuk rri vetem jo pa te
Kur me le njana kapi tjetren
E keshtu nuk ngel kurre vetem
Laughing haha ja kam fut kot
avatar
Xhulio
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 487
Age : 25
Registration date : 26/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Jozefin prej Mon Jun 23, 2008 12:48 am

Litle Hacker shkruajti:Nje dashnore ae kam pase
Tesh une kam nja 5 a 6
Une perdit e gjej nga nje
Nuk rri vetem jo pa te
Kur me le njana kapi tjetren
E keshtu nuk ngel kurre vetem
Laughing haha ja kam fut kot
Edhe Hacker edhe poet nuk kombinon
Mire e paske shpik What a Face What a Face What a Face

_________________
FITONI NJE DOMAIN FREE DUKE KLIKUAR KETU
avatar
Jozefin
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 24
Registration date : 14/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://jozefin.page.tl

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

x

Mesazh nga vogelushja rrapatushja prej Tue Jun 24, 2008 10:06 am

ej se kam krijuar un kete poezi e
ne te dy ne ferr do te shkojme,
si un dhe ti.ti sepse
vrave zemren e pafaj,ndersa
un sepse dashurova vrasesin e saj...
I love you

vogelushja rrapatushja
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 87
Age : 27
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga vogelushja rrapatushja prej Tue Jun 24, 2008 10:13 am

ty te shoh ne enderr s'di c'te bej as vet
ditene me dukesh naiv
naten sme le te qete.
thone qe shpirti leviz neper male,
deri diku besoja, do te doja
qe 1 dite 1 nga endrrat e mia
vertet ti jetoja........
Crying or Very sad

vogelushja rrapatushja
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 87
Age : 27
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga lina-girl prej Tue Jul 08, 2008 4:37 pm

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Te dashurova dhe vetem per ty mendoja,
Te dashurova dhe veten pas teje harrova,
Te dashurova si skam dashur askend ne jete,
Te harrova! se ti sishe ai qe un dashurova!.... Smile
avatar
lina-girl
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 222
Age : 28
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga xhuliaDi prej Tue Jul 08, 2008 8:37 pm

Rri ulur nen shi...
pikat e ftohta qe bien mbi lekuren time
me kujtojne puthjet e tua te zjarrta
qe ne zemer me mbeten si tatuazhe
dhe gjethet qe pershkojne ajrin...
me kujtojne ledhatimet e arta,
ndersa vetetima e papritur
me kujton ate ēast te paarritur...
dhe bubullima... nje "TE DUA" ne qetesi
qe ne te kundert te natyres
ne do na fali lumturi...

MADE FROM ME Very Happy Very Happy

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga xhuliaDi prej Tue Jul 08, 2008 8:46 pm

se quel persona che tanto hai aspettato e arrivato....
allora hai incontrato l'amore vero
che in ogni attimo č sincero
che ti bacia quando piangi
e piange quando ti bacia
non per la paura che lo mangi
ma puadarsi non ti vedra pił la faccia ... SadSadSad

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Musafir prej Thu Jul 10, 2008 10:22 pm

perse sonte yjet nuk shkelqejn athu edhe ata mungesen tende ndjejn.Te lutem mendo pak per mu ne zemren tende ruje nje vend per mu te du..... vetem ty maj dreqe

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Musafir prej Thu Jul 10, 2008 10:36 pm

Dashuria nuk eshte te gjesh dikend qe mund te jetosh me te, por dashuria eshte te gjesh dikend qe s'mund te jetosh pa te...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Musafir prej Thu Jul 10, 2008 10:41 pm

si diell do te te perveloj
si zjarr do te te djeg
se ti do te jesh e imja
o moj zemer perjete.
se zemra me rreh
cdo minute te jetes sime
duke menduar per ty
vetem per ty
o moj zemra ime
(DO TE TE DUA GJITHMONE)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Edita prej Thu Jul 10, 2008 10:45 pm

edhe boten te ma falin,.une prap do te vuaj......kur e di qe dora jote mban unaze te huaj..i kujtoj buzet e tua dhe pyes veten......a me genjeve ti.apo genjeva veten....tani jam pa ty.......dhe po lotoj.............syte ....e mipo i qortoj......se te dua................ty te pres.............ne prehrin tend ...........i dashur............................................dua te vdes

Edita
Super Aktive

Female
Numri i postimeve : 217
Age : 30
Registration date : 03/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Fri Jul 11, 2008 5:58 pm

Jmi 2 engjej ne qiell
shndrisim sa njė diell,
dhe drita kurr s' ka per tu shuar
sepse bashk jemi dashuruar.
I love you I love you I love you


Edituar pėr herė tė fundit nga sy engjellja nė Wed Aug 06, 2008 6:03 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Fri Jul 11, 2008 5:59 pm

E qoft Zoti njė natė me shi
me ndodh bashkė nė njė shtėpi
se qfarė bėjmė une se di
sex apo dashuri.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 10:51 am

Gjarpėr do tė bėhem
trupin ta rrethoj
dhe nese s' mė thu
tė dua atėherė do tė kafshoj.
I love you I love you I love you
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 12:49 pm

Njė natė tė bukur dimri,
kur nata s' kish mbarim
i bėri zemra-zemres
tė bukrin premtim.
Se kėtė jet me ty dua ta kaloj,
se ti je i vetmi ėngjėll qė dashuroj.
I love you I love you I love you
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 1:51 pm

Lidha dy fije bari
ato u thanė.
Lidha dy fije teli
ato u ndryshken.
Lidha dy zemra
ato u ndanė,
dhe lotėt e tyre
janė kthyer nė oqean.
Sad Sad Sad
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 1:55 pm

Do ta marr unė zemrėn tėnde.
Do ta marr me tė vėrtetė.
Do ta fshe nė zemren time.
Ku askush tė mos e ketė...
Very Happy Very Happy Very Happy


Edituar pėr herė tė fundit nga sy engjellja nė Sat Jul 12, 2008 2:24 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 1:59 pm

Je ėndrra qė shikoj ē'do natė.
Je vdekia qė do tė mė marrė njė ditė.
Je drita qė mė ndimon tė shikoj.
Je i vetmi arsye pėr tė cilė jetoj.
I love you I love you I love you
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 2:07 pm

Unė ecja e vetmuar buzė detit
kur deti hidhte valet e tia.
E unė mendoja e mendoja
nė mendime ishe vetėm ti.

Nė rėrėn e lagur emrin tėnd shkrova,
por shkuma ma mori,
e shumė u dėshpėrova.

Nisa emrin ta kėrkoj,
nė fund tė detit u largua,
por deti nuk mė ndimoi,
nė fund tė detit u shua...

Pyeta dallgėt e bardha
se ku ma quan atė emėr ajo mė tha:
" Mos e shkruaj nė rėrė, por shkruaje nė zemėr"
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 2:12 pm

Tė dhurova njė mal
tė trembi lartėsia.
Tė dhurova njė det
tė trembi thellėsia.
Tė dhurova njė zemėr
mos vallė tė trembi DASHURIA
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi