Jetojme ne 2008 kur...

Shko poshtė

Jetojme ne 2008 kur...

Mesazh nga dioni prej Thu Mar 27, 2008 12:42 am

Ja lista e disa gjerave qe na bejne te kuptojme se jemi ne vitin 2008:

1. Pa dashur fusni fjalekalimin tuaj ne mikrovale.
2. Prej vitesh nuk luani me solitaire me letra bixhozi te verteta.
3. Keni nje liste prej 15 personash ne telefonin tuaj qe duhet t’i takoni dhe vetem 5 prej tyre jane familjaret tuaj.
4. Chat-oni me kolegun tuaj qe ndodhet vetem gjysme metri larg nga tavolina juaj e punes.
5. Motivi pse keni humbur kontaktet me disa miq dhe familjare eshte se nuk keni adresen e tyre te email-it ku mund t’i kontaktoni.
6. Qendroni ne makine dhe me celular telefononi ne shtepi per te pare a ka njeri qe mund t’ju ndihmoje per te futur brenda gjerat qe keni blere.
7. Cdo reklame qe shikoni (te cilat zene 3 ore nga 5 oret qe rrini ne divan) ne televizion ka nje adrese interneti ne nje cep te ekranit.
8. Te dilni nga shtepia pa celular, gje qe benit pa problem 5, 10 apo 15 vjet me pare, tani ju fut friken dhe ju ben te ktheheni menjehere per t’a marre.
10. Kur zgjoheni ne mengjes, gjeja e pare qe beni, uleni para kompjuterit (pa lare syte akoma).
11. Filloni te hidheni sa andej kendej, me trurin, ne kerkim te menyrave alternative per te qeshur.
12. Ndersa lexoni kete material, qeshni dhe thoni “Po” me koke, ndersa dritaret e Msn-se bejne ne vazhdimesi ate tingullin qe ju e dini vete.
13. Por jeni shume te zene per te kuptuar qe ne liste mungon pika 9.
14. Dhe tani u kthyet mbrapa per te pare se me te vertete mungonte pika 9.

15. Dhe tani qeshni me vete…
avatar
dioni
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 421
Age : 28
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi