A do te kthehemi ne shqiperi?!

Shko poshtė

A do te kthehemi ne shqiperi?!

Mesazh nga lina-girl prej Mon Jul 28, 2008 12:14 am

shqiptaret!
jemi nje popull i shperndare,ska vend ne bote pa shqipetar...
arsyet e largimit nga shqiperia,mund te jene te ndryshme,studimet,emigrantet te cilet per te permirsuar gjendjen ekonomike,ose per te provuar eksperienca te ndryshme jane larguar,dhe disa me dhune kane ngel jasht kufijve te shqiperise Sad ...
un jetoj ne maqedoni...edhe te paret e mi kane jetuar ketu,por ky vend ku po jetojme ne me pare i ka takuar shqiperise...
a do te bashkohen shqipetaret Question a do te kemi ndonjeher SHQIPERINE E MADHE Question Exclamation
GURI REND,PESHON NE VEND TE VET!
a do te kthehemi ne ne shqiperi,a deshirojm ne te kthehemi?!
avatar
lina-girl
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 222
Age : 28
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A do te kthehemi ne shqiperi?!

Mesazh nga xhuliaDi prej Tue Jul 29, 2008 12:15 am

Une sigurisht qe deshiroj te kthehem, por do kthehem nese kushtet atje do ndryshojne... dmth te zbatohen ligjet mos kete kaq shume pabarazi dhe interes dmth kur Shqiperia te behet nje vend me kushte te mjaftueshme (te pakten) sepse kshu sic eshte... eshte mese mjerushem silent Crying or Very sad

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A do te kthehemi ne shqiperi?!

Mesazh nga lina-girl prej Tue Jul 29, 2008 6:58 pm

un jetoj ne maqedoni,kushtet ekonomike ketu jane pak me te mira se ne shqiperi,por babi im esht emigrant...e di sa e dhimbshme esht te jetosh larg atdheut,larg te afermve...per tu kthyer ne shqiperi as qe behet fjale,sepse ne jetojm ne tokat shqiptare qe kan ngel ne maqedoni,dhe per tu quajtur shtetas shqipetar i bie qe ne te shperngulemi,gje qe un per vete sdo e deshiroja affraid ...e kaluara ime esht ketu,edhe te ardhmen ketu e shoh,sa per bashkimin e shqipetareve eshte nje teme qe tashme me duket larg realizimit.shpesh ndodh qe shqiptaret e shqiperise na quajn maqedons,duke na ofenduar se nuk dim te flasim bukur shqip e gjera te ngjashme,kjo nuk esht aspak e vertet,ne akoma po luftojm per te dretat dhe njohjen e gjuhes shqipe si gjuhe zyrtare ne maqedoni,pasi ne ketu jemi vendas.keshtu qe...kthimi jone ne shqiperi eshte braktisja e atdheut per tu kthyer ne atdhe pale
ups..boll se e zgjata...
avatar
lina-girl
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 222
Age : 28
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A do te kthehemi ne shqiperi?!

Mesazh nga sy engjellja prej Sun Aug 03, 2008 3:09 pm

Une per vete do isha kthyer qe sot ne Shkoder, por ja qe nuk eshte ne doren time..... Une te ardhmen time e mendoj ne Shkoder dhe atje do ta kaloj.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A do te kthehemi ne shqiperi?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi