Poezi nga poete te njohur.

Shko poshtė

Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga xhuliaDi prej Sat Jul 26, 2008 6:14 pm

Ismail Kadare-Mall
Vdes per kte poezine dhe une kam bere sfondin e saj... I love you I love you


Edituar pėr herė tė fundit nga xhuliaDi nė Sat Jul 26, 2008 11:31 pm, edituar 1 herė gjithsej

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga dioni prej Sat Jul 26, 2008 9:24 pm

tashi ose nuk e ke vene mire foton ose e kam internetin e merzitur sepse une nuk po shoh gje... scratch

_________________
avatar
dioni
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 421
Age : 28
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga xhuliaDi prej Sat Jul 26, 2008 11:34 pm


_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga xhuliaDi prej Sat Jul 26, 2008 11:37 pm

me te madhe se nxjerr dot... Rolling Eyes Rolling Eyes

nejse teksti eshte:

Ca pika shiu rane mbi qelq,
per ty une befas ndjeva mall
Jetojme te dy ne nje qytet
Dhe rralle shihemi sa rralle

Dhe mu duk pak e cuditshme
Si erdhe kjo vjeshte, ky mengjes
Qiejte e ngrysur pa lejleke
Dhe shirat pa ylber ne mes

Dhe thenia e vjeter e Heraklitit
Sec mu kujtua sot per dreq:
' Te zgjuarit jane bashke ne bote,
Kurse te fjeturit jane vec"

Ne c'ender kemi rene kaq keq,
Qe dot s'po zgjohemi valle
Ca pika shiu rane mbi qelq
Dhe une per ty ndjeva mall.
_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga dioni prej Sat Jul 26, 2008 11:38 pm

shume e bukur...disa nga vergjet e saja i kisha degjuar edhe me perpara por jo te gjithen.... Very Happy

_________________
avatar
dioni
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 421
Age : 28
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga xhuliaDi prej Sat Jul 26, 2008 11:40 pm

Very Happy:D:D e kam shume qef se di pse affraid

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga Xhulio prej Sun Jul 27, 2008 8:02 pm

Ca pika shiu rane mbi qelq
Dhe une per ty se cndjeva mall
jetoj me mosin nje nje pallat
Oh sa gallat Oh sa gallat
avatar
Xhulio
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 487
Age : 25
Registration date : 26/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga Xhulio prej Sun Jul 27, 2008 8:02 pm

hihihih
avatar
Xhulio
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 487
Age : 25
Registration date : 26/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga dioni prej Sun Jul 27, 2008 8:03 pm

he mar rremujaxhi erdhe ti...hahaha...

_________________
avatar
dioni
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 421
Age : 28
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga xhuliaDi prej Sun Jul 27, 2008 8:42 pm

hahhahahah

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga Xhulio prej Sun Jul 27, 2008 8:48 pm

hahahaha
avatar
Xhulio
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 487
Age : 25
Registration date : 26/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga lina-girl prej Sun Jul 27, 2008 11:28 pm

Natėn kur flija, mė tha shpirti: "Pi!
Nė gjumė dhe nė Varr s'ka lumturi.
Ngreju! Sa rron, zbras Kupa dhe puth ēupa;
se ke shekuj qė tė flesh nė qetėsi".
Omar Kajam
avatar
lina-girl
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 222
Age : 28
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga poete te njohur.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi