Gjyshes

Shko poshtė

Gjyshes

Mesazh nga xhuliaDi prej Mon Jul 14, 2008 6:51 pm

GJYSHES
Sot nje kenge do kendoj,
Vec per ty , o gjyshja ime.
E di mire dhe se harroj
te shkaktova shume trazime


Kengen time ta kushtoj
e te falur te kerkoj
per shume faje e gabime ,
net pa gjume e mundime.


Ti u zbardhe , gjyshja ime.
E cdo vit nje rrudhe shton
sa kokecarje shqetesime
sjellja ime te shkakton.


Por ti je gjithnje e mire
edhe fajin shpejt ma fal
Tjem e urte une kam deshire,
por se vrullin dot se ndal.


Kur femije kam qene nje here
e prane zjarrit me ty rrinja.
Me tregoje ti atehere
shume gjera qe une si dija.


Une degjoja gjithe cudi ,
plot kureshtje , kenaqesi.
Dhe sa shume nga ti mesoja.
Me sa vrull te perqafoja.


Shkuan vitet e tani
sjam e vogel si atehere.
Epo gjyshe une perseri
ta prish qejfin nganjehere.


Por se prape edhe sot
per cdo gje ti me del zot.
E shikimi yt i dlire
me jep force te jem e mire

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjyshes

Mesazh nga sy engjellja prej Mon Jul 14, 2008 7:04 pm

O xhulia me ke merzitur me te vertet tani. Pasi une gjyshen e kam ne Shkoder dhe me kujtohet kur rrija me te dhe nuk jam sjell mir me te per kete jam penduar shuuuuuuuuuuum por shpresoj qe kur te shkoj kete rradh ne Shkoder gjerat te jene ndryshe.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjyshes

Mesazh nga xhuliaDi prej Mon Jul 14, 2008 10:11 pm

Edhe une prandaj e postova sepse gjyshet me mungojne shume... pasi jam rritur me to ngaqe prinderit kan qene gjate gjithe kohes ne pune... SadSadSad

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjyshes

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi