Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Shko poshtė

Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga sy engjellja prej Sun Jun 22, 2008 12:51 pm

Edhe pse pranė njeri-tjetri s'jemi
unė ty nė zemėr tė mbaj afer.
E di qė ti mua mė ke larguar
E tani zemrėn tėnde njė tjeter e ka fituar
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga sy engjellja prej Sun Jun 22, 2008 3:42 pm

Mua dhe ty vetėm Hėna duke u puthur na shikoj...
Po pse pas reve u fshe dhe ngabalė tė qante filloj.
Ngrita kokėn lart qė ta kuptoj por sekretin s'dita ta zbuloj.
Nė mendime kur po qėndroja,
sekretin e Hėnės zbulova.
Se ti s'paske qėnė pėr mua,
njė tjetėr paske dashuruar!!!
Kėtė Hėna njė natė mė parė e kishte vėshtruar,
por as njė gjė s'mė kishte treguar.
Sikur as gjė nuk dinte,
se po tė trgonte se ē'ka parė,
gjysa e qytetit do qe ndarė.
Sad Sad Sad


Edituar pėr herė tė fundit nga sy engjellja nė Sat Jul 12, 2008 12:57 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga sy engjellja prej Mon Jun 23, 2008 7:16 pm

Nė zemren e vajzės
qėndron dashuria.
Nė mendien e djalit
mbizoteron tradhėtia.
Sad Sad Sad


Edituar pėr herė tė fundit nga sy engjellja nė Sat Jul 12, 2008 12:58 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga sy engjellja prej Tue Jun 24, 2008 6:07 pm

Edhe pse je larg
zemra ime ty tė dua.
Edhe pse jam larg buzėve tua prap i dua...

Njė jetė tė re tė dy do kemi.
Kėtė ndarje unė se dua
por njė tjetėr ti dashuron
dhe unė jam e detyruar tė iki pėrgjithmon...

Prandaj kėto fjalė
po ti lė si kujtim:
"I lumtur qofsh ti o shpirti im.
E kurrė sa unė ti mos vuash
por atė qė do mos ta kesh tė ndaluar".
Sad Sad Sad


Edituar pėr herė tė fundit nga sy engjellja nė Sat Jul 12, 2008 1:11 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga sy engjellja prej Tue Jun 24, 2008 6:18 pm

Mbrėmė nė gjumė kur isha
njė ėndėrr e bukur mė trazoi nė zemėr.
Ishin buzėt e tua qė i putha nė ėndėrr.
U zgjova me shpres se ishe ti,
kur hapa sytė pėrrėth s'kish njeri.

Prandaj u lėndova se nė vetmi qėndroja.
Ju luta Zotit ju pėrgjėrova perendive,
tė vija tek ti e me ty tė flija.
I love you I love you I love you
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga sy engjellja prej Tue Jul 08, 2008 6:58 pm

Tė dua e s' tė harroj.
Tė dua edhe pse mė lėndon.
Tė dua nė pafundėsi
edhe pse Zoti mė largoi nga ti.
Sad Sad Sad


Edituar pėr herė tė fundit nga sy engjellja nė Sat Jul 12, 2008 1:00 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga sy engjellja prej Thu Jul 10, 2008 4:00 pm

Xhulia edhe per ty shuuuuuum komplimente se i ben poezit e bukura aq me shum ne italisht qe une s' ja them hiq edhe pse jetoj ne Itali.
E vertet qe poezit veq kujtime jane, gjithashtu edhe une kur jam e merzitur shkruaj poezi.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga sy engjellja prej Sat Jul 12, 2008 1:25 pm

Koha kaloj shpejt
veē kujtime na mbeten
humbėm dhe fituam
vuajtėm dhe gėzuam.
Sa ėndrra mbaruan.
Sa dėshira u shuan.
Sa kujtime u harruan.
Aventurat u mbaruan.
Njė jetė e re na pret tani.
Ē' do gjė mbeti nė kujtime
dhe nostalgji pėrjetė
brenda nė zemren time.
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te krijuara nga sy engjellja...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi