Elsa Lila & Pirro Cako - Diferenca je ti

Shko poshtė

Elsa Lila & Pirro Cako - Diferenca je ti

Mesazh nga xhuliaDi prej Fri Jul 04, 2008 9:24 pm

Ai ka filluar prape
te mungoje ne dhomen time
nje miqesi e re shtrengon, ne kraheror.
Por une s’kam ndermend te vuaj
te premtoj e shtrenjta ime
dhe pse e pranoj, perdite per ty mendoj.
Si guxove pa me njojtur
te me puthje ate nate
une kam patur frike gjithmone edhe nga shakate.
Ky veprim aq diabolik
si sheqer u fut ne gjak
dhe qelizat mi helmoi, pak nga pak.
Refreni
Dashurite e medha duke qeshur fillojne
si edhe vet komedite,
pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite.
A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
Kur e di diferenca per mua, je ti.

Une per ty jam thjesht momenti
nuk jam zot, jam njeri
perjetesine nuk e kaloj dot pa kufi.
Por nuk vuaj nga manite
me mjafton nje buzeqeshje
vecse te pergjoj cdo dite, cdo nate ne heshtje.
Nuk me vjen asnje mesazh
kam filluar te verbohem
qe kur s’ta degjoj me zerin, po trishtohem.
Nuk te lut askush te rrish
nuk te ngut njeri te shkosh
vec jepi vetes me shume kohe, te me kuptosh.
Refreni
Dashurite e medha duke qeshur fillojne
si edhe vet komedite,
pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite.
A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
Kur e di diferenca per mua, je ti.

Dashurite pak a shume jane te gjitha njesoj
diferenca je ti.
Parandjenja me thote mos te pres sa te vdes
t’a provoj kete ndjesi.
Vetem se kam shume frike
te shpetoj une i gjalle nga kjo dreq histori
kur e di, ti je gjaku qe rrjedh brenda ne trupin tim.
Refreni
Dashurite e medha duke qeshur fillojne
si edhe vet komedite,
pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite.
A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
Kur e di diferenca per mua, je ti.
Kur e di fare mire, diferenca je ti.
Je vetem ti, je vetem ti.
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 26
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi