Ermal Fejzullahu- shume kenge...

Shko poshtė

Ermal Fejzullahu- shume kenge...

Mesazh nga xhuliaDi prej Fri Jul 04, 2008 9:20 pm

DJALI QE TE DO

Naten lem pa gjum,
per ty une mendoj,
Dita me shkon huq,
sa her ty tkujtoj,
Se te pash une ty moj,
nga mendja sme hiqesh,
Per ty me lshon zemra,
shpirti po me digjet,
Pse ti nuk kalon rruges si perpara,
qe ta shoh fytyren dhe floket e bardha,
E te buzeqesh nje her ne syt e tua,
syt e mi te thon, une ty te dua.

Se une tjeter nuk dot du,
ti je veq per mu,
Dua te kem une ty pran,
me te dashuru.

Ne sy do ta them,
te kam loqk oh shpirti jem,
Hajde ti me mu,
kam nje zemer me tdhuru,
Jeten do ta fal,
te ma thuash veq ni fjal,
Mos i thuaj jo,
ti djalit qe te do.

Ne sy do ta them,
te kam loqk oh shpirti jem,
Hajde ti me mu,
kam nje zemer me tdhuru,
Jeten do ta fal,
te ma thuash veq ni fjal,
Mos i thuaj jo,
ti djalit qe te do.

Naten lem pa gjum,
per ty une mendoj,
Dita me shkon huq,
sa her ty tkujtoj,
Se te pash une ty moj,
nga mendja sme hiqesh,
Per ty me lshon zemra,
shpirti po me digjet,
Pse ti nuk kalon rruges si perpara,
qe ta shoh fytyren dhe floket e bardha,
E te buzeqesh nje her ne syt e tua,
syt e mi te thon, une ty te dua.

Se une tjeter nuk dot du,
ti je veq per mu,
Dua te kem une ty pran,
me te dashuru.

Ne sy do ta them,
te kam loqk oh shpirti jem,
Hajde ti me mu,
kam nje zemer me tdhuru,
Jeten do ta fal,
te ma thuash veq ni fjal,
Mos i thuaj jo,
ti djalit qe te do.

Ne sy do ta them,
te kam loqk oh shpirti jem,
Hajde ti me mu,
kam nje zemer me tdhuru,
Jeten do ta fal,
te ma thuash veq ni fjal,
Mos i thuaj jo,
ti djalit qe te do.
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ermal Fejzullahu- shume kenge...

Mesazh nga xhuliaDi prej Fri Jul 04, 2008 9:21 pm

E SHKUAR E HARRUAR

(refreni)(2x)
E shkuar e harruar
e shkuar e harruar
me qoft dita kur tkam njoft
neser te harrofsha dhe
kurr mos tkujtofsha
se un te kam dashur fort

Tani e humba
cdo besim tek ti
nuk tbesoj asnje fjal
te pash me tjeter djal
tani me mbushe me zhgenjim
ti kur flet dyshoj nsinqeritet

Nuk ma mer mendjen
nuk tfal vemendje
jo nuk rri pran teje
jam ne nje gjendje
nuk ndrroj me mendje
jo ti largohu prej meje

(refreni)(3x)
E shkuar e harruar
e shkuar e harruar
me qoft dita kur tkam njoft
neser te harrofsha dhe
kurr mos tkujtofsha
se un te kam dashur fort
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ermal Fejzullahu- shume kenge...

Mesazh nga xhuliaDi prej Fri Jul 04, 2008 9:22 pm

CIKA E PRISHTINES

Bukuria jote po shtohet cdo dite
jo vec mu po te gjith i habit
nfshatra e qytete si ti nuk ka
bukuria jote nganjer mben me qa.

Te kerkova dhe nuk te gjeta ne bot
tmira jan po si ty nuk kishte nket bot
ndoshta fajin e ka kjo nen Dardani
qe tka fal me tbukren ty kjo perendi.

Qika e Prishtines nmendje po mrrin
le ta dij gjith bota se smundem pa ty
qika e Prishtines me e mira o vlla
lum kur ta don zemra si ajo nuk ka.

Ti me ben te qesh edhe kur jam ne faj
gjitha mi fal edhe ateher kur kam faj
ti je me e mira e nuk ka koment
pa ty qik nuk mund te rrij asnje moment.

Te kerkova por nuk te gjeta ne bot
tmira jan po si ty nuk kishte nket bot
ndoshta fajin e ka kjo nen Dardani
qe tka fal me tbukren ty kjo perendi
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ermal Fejzullahu- shume kenge...

Mesazh nga xhuliaDi prej Fri Jul 04, 2008 9:22 pm

Ermal Fejzullahu - Goca nga Tirana

Here te pash Shqiperi un erdha kur isha femij si cdo kosovar me emocione trazuar
Degjova shum histori dhe pash shum bukuri por nje goc Tirane me kishte pushtuar

Neper vite ishin permalluar pa e ditur deri sa nje dit jemi takuar pa pritur si dy te rritur

O sa shum qe qenke rritur dua ta puth syrin e dritur , oooo , e bukur sikur zana
Dua te puth , te puth me mall , ti me ben te ndihem gjall te duaaa
Goca nga Tirana

(3x)
O sa shum qe qenke rritur dua ta puth syrin e ndritur , ooo, e bukur sikur zana
dua te puth te puth me mall ti me ben te ndihem gjall te duaa
Goca Nga Tirana
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ermal Fejzullahu- shume kenge...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi