Fergese

Shko poshtė

Fergese

Mesazh nga Jozefin prej Fri Jun 27, 2008 9:47 am

Per fergese ju duhen:


qepe te fresketa
domate ose salce domateje
speca
veze
djath i bardhe
vaj ulliri
kripe
piper i zi


Te gjithe ingredientet pastrohen mire dhe priten imet.

Ne vajin e nxehte skuqen qepet dhe pastaj shtohen specat.

Kaurdisen mire deri sa specat te marrin nje kore te arte.

Shtohen
domatet apo salca e domateve. Kaurdiset mire me specat. Pas disa
minutash shtohet djathi i prere ne copa te vogla. Kur ingredientet te
jene lidhur mire me njeri-tjetrin shtohen vezet e rrahura dhe perzihen
mire .

Ju befte mire!

_________________
FITONI NJE DOMAIN FREE DUKE KLIKUAR KETU
avatar
Jozefin
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 24
Registration date : 14/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://jozefin.page.tl

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi