kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Shko poshtė

kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga Mistrec_lacian prej Tue Jun 24, 2008 7:49 pm

kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

E bera kete pyetje ce disa here na mundon, zemra na thote te veprojem ndryshe ne ca raste, situata, por mendja edhe logjika na thot ndryshe....
pershembull: nje dite te bukur pranvere, zemra na i do te dalim shetije, e mos te shkojem ne pune, por ne anen tjeter truri nuk te le te veprosh ne kete menyre, se na thote qe duhet te shkojem ne pune.

Mistrec_lacian
Anetar i ri
Anetar i ri

Male
Numri i postimeve : 13
Age : 34
Registration date : 07/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.paralaci.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga Jozefin prej Tue Jun 24, 2008 8:08 pm

Zemra kishte te drejte se ate dite ishte e djele Razz Razz Razz

_________________
FITONI NJE DOMAIN FREE DUKE KLIKUAR KETU
avatar
Jozefin
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 24
Registration date : 14/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://jozefin.page.tl

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga vogelushja rrapatushja prej Wed Jun 25, 2008 10:21 am

ka persona qe te degjojne vetem arsyetimin ka persona qe gjithmone veprojne me zemer.e mira eshte qe te 2 ti vesh ne pune edhe pse jo njekohesisht sepse dihet se eshte e pamundur.per ceshtjet e dashurise zakonisht zemra vihet ne pune dhe sh rralle here truri.
silent

vogelushja rrapatushja
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 87
Age : 27
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga sy engjellja prej Wed Jun 25, 2008 12:10 pm

Sikur tė ishte truri qė urdhėron shum gabime nuk do ishin bėrė por ja qė ėshtė zemra e ske ē' ti bėsh.
avatar
sy engjellja
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 24
Registration date : 22/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga Xhulio prej Wed Jun 25, 2008 1:43 pm

Zemra me trurin jane te lidhur por per mendimin tim zemra urdheron njeriu.se pa zemer truri nuk mund te punoje ndrsa zemra pa tru mundet pak . No ja fut sipas mendimit tim.
avatar
Xhulio
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 487
Age : 25
Registration date : 26/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga lina-girl prej Sat Jun 28, 2008 3:08 am

sipas aspektit mjeksor,eshte truri ai qe kontrrollon,pasi edhe qendra e punes se zemres ndodhet ne trru,dhe truri esht ai qe i thot zemres beje ose mos e bej...por njerzit kane edhe pjesen shpirterore e cila kontrrollohet nga zemra... flower
avatar
lina-girl
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 222
Age : 28
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga xhuliaDi prej Wed Jul 02, 2008 8:24 pm

Urdherat na i jep truri po sigurisht kemi dhe ndjenja nga zemra qe i pysim shpeshhere...
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga Musafir prej Sun Jul 06, 2008 1:20 am

kur behet fjal ne nje lidhje dashurie e harron fare trurin sepse ne ato momenta vetem zemra e di se ca ndjen

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga Xhulio prej Tue Jul 15, 2008 2:48 pm

Zemra eshte me e rendesishme edhe pike.Mos e zgjatni ma.haha
avatar
Xhulio
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 487
Age : 25
Registration date : 26/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.shkodra.top-board.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush e urdhon njeriun zemra apo truri?????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi