Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Shko poshtė

Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Mesazh nga Musafir prej Thu Jun 05, 2008 12:43 pm

Dashuria, Nevoje e njeriut, fat apo mallkim?
Ka momente qe cdo njeri/a nga ne ndihet i/e vetmuar, megjithese mund te kemi shoke te mire pran nesh, por kjo vetmi shkaktohet nga mungesa dhe nevoja e dashurise dhe per kete mendova ta hap kete teme e cila eshte shume e hapur per interpretim dhe experienca personale!

1- Disa njerez kane nevoje te dashurojne dike, te kujdesen per dike dhe te ndjejne qe dhe dikush tjeter kujdeset per te.

2- Ka shume njerez qe qellojne me fat dhe gjejne dike, me te cilin/cilen cdo gje u shkon mire dhe perfundojne edhe bashke, megjithese lidhja e tyre mund te ket filluar qe ne mosha shume te reja!

2- Disa te tjere kan len jeten, shkollen dhe shoqerine mbase dhe familjen per nje dashuri qe me vone mbase nuk ka dal ashtu sic ata mendonin dhe me pas e mallkojne ate!

Pra ketu kemi tre kategori( po ti quaja keshtu)
epara -mungesa e dashurise,
e dyta- prezenca dhe lumturia e dashurise
e treta -zhgenjimi ne dashuri


Jepni mendimet e juaja!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Mesazh nga Musafir prej Thu Jun 05, 2008 12:45 pm

ateher po i pergjigjem un i pari:DASHURIA ESHT GJEJA ME E BUKUR QE MUND TI NDODHI NJE NJERIUT
Dashuria eshte fat vet fjala dashuri tregon se ka te bej me fatin ndersa cfar fati eshte i mire apo i keq aty nvaret nga kuptimi i saj, kjo eshte e njejte sikurse ujitja e luleve.

Nevoj e njeriut eshte dashuria edhe pse njeriu dashurine e barte gjithmone me vete perseri ka nevoj te kerkoj dashuri derisa ta gjej sepse nje njeri qe nuk dashuron, nuk duhet te jet patjeter partner/e mund te jet edhe ushqimi dhe cdo tjeter, ai njeri nuk ka fuqi te angazhohet ne jeten e perditeshme. Andaj dashuria eshte nevoj e njeriut nepermjet dashurise njeriu gjen mbeshtetje tek nje person/e qe mund te ndaj cdo gje me ate..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Mesazh nga lani prej Tue Jun 17, 2008 2:25 am

mendoje se nevoj e njeriut
bravo klod je per tu duartrokite cheers

lani
Anetar i rregullt
Anetar i rregullt

Male
Numri i postimeve : 80
Age : 25
Registration date : 03/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Mesazh nga vogelushja rrapatushja prej Wed Jun 25, 2008 9:07 am

per disa persona qe kane pesuar disfate ky eshte 1 mallkim megjithate ne fund e gjejne serish 1 bekim te tyre ,pra kur lind serish 1 dashuri tjeter.kurse x disa te tjere qe me te vertet e kane shijuar dashurine them se eshte fat x to.pra te 2 keto mendime na cojne ne konkluzionin se DASHURIA ESHTE FAT : I love you

vogelushja rrapatushja
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 87
Age : 27
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Mesazh nga lina-girl prej Tue Jul 01, 2008 2:32 am

njeriu ne jete nuk esht i uritur vetem per buke,ka uri edhe per dashuri(e ka thene nene TEREZA)...esht mese e vertet,se dashuria nuk esht as mallkim as vuajtje per njeriun,eshte nevoje... flower
avatar
lina-girl
Anetare aktiv
Anetare aktiv

Female
Numri i postimeve : 222
Age : 28
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Mesazh nga xhuliaDi prej Tue Jul 01, 2008 3:34 pm

Dashuria=fat, ēmenduri, argetim, nevoje dhe ndjenja me e bukur I love you te pakten per mua Very Happy
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Mesazh nga Musafir prej Sun Jul 06, 2008 12:56 am

shum e vertet kjo xhulia por shum shum e bukur

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi