The Dreams - Nuk Dua Ta Di

Shko poshtė

The Dreams - Nuk Dua Ta Di

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 11:04 pm

Une te dua ne krah
te rilind sa her vdes
te te kem naten e mir
te te kem mirmengjes
por ti nuk mund ta dish
une nuk dua ta dish

Une te dua ne krah
te rilind sa her vdes
te te kem naten e mir
te te kem mirmengjes
por ti nuk mund ta dish
une nuk dua ta dish

Une te dua nga larg
te me prekesh me t'mire
do te ndjej mungese
do te ndjej pran mi
por ti nuk dua ta dish
ti nuk duhet ta dish

Nuk dua ta dish se sa shum me mungon
as kjo ora ne mur ne ēdo raje renkon
nese nuk jam aty ku ti enderron
une nuk dua ta di ē’mendim nga gjumi te zgjon

Mos me rri me prane
nese fryme me nuk marr
ti je engjell arte
ndersa une jam zjarr
nuk dua te djeg
sepse ti je Jete

Mos me thuaj me fal
falja s'eshte per ty
une nuk mundem te shoh
lote te ndese ne sy
dhe kur me mendon ti
jooo nuk dua ta di

Nuk dua ta dish se sa shum me mungon
as kjo ora ne mur ne ēdo raje renkon
nese nuk jam aty ku ti enderron
une nuk dua ta di c'mendim nga gjumi te zgjon

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi