Stine - Ishe Ti

Shko poshtė

Stine - Ishe Ti

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 10:20 pm

Merri duart qe te preken
merrmi edhe sytė qe te shikojne
merrma edhe ndjenjen qe te bėn dhe te pervelon,
merri kembet se janė te tuat (se di nėse ėshtė kėshtu ky varg) luj syun
merrma edhe mendjen qe te mendon
merrma edhe puthjen te lutem merrma edhe jetėn

harroje se ekzistova
harroje se jetova pėr ty
harroje se dikur te desha e te besova unė ne ata sy
merri tė gjitha janė te tuat
se dua tjesh e lumtur ti
veten time se shikoj,e kam humbur s'ekzistoj

ishe ti qe me dhurove dashurinė
ishe ti qe me dhurove lumturine
ishe ti qe tgjitha mi more
tani ike u largove
perandore e ndjenjave vetmia
mos perfito nga dashuria
skllav do jem pėr ty
deri ne moment qe do mbyll sy

merre fjalėn me te bukur,
merre edhe fjalėn te dua
merrma edhe endrren
qe tė mos jesh me mua
merre edhe emocionin
te lutem merre dhe xhelozine
merri te fshehtat e mia
aty gjendet dashuria

harroje se ekzistova........

ishe ti.................

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi