Sinan Hoxha - Lypsar i dashurise

Shko poshtė

Sinan Hoxha - Lypsar i dashurise

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 10:07 pm

Ne mes te njė udhe te erret po pres
zemra me vajton, sdua te vdes
ti sdegjon, me veten jeton
ne zemėr, ne shpirt me lendon

(refreni)
Dimer zemrės time i fale
dhe shiun se ndale,
me the ti shko lamtumire
mos mė thuaj jo s'tė dua
pse duhet te vuaj
i vetėm te mbetem pa ty

Si lipsar pa emėr ne kėtė nat do tė mbes
do ti lutem zotit tek unė te te zbrese
ti sdegjon, me veten jeton
ne zemėr, ne shpirt me lendon

(refreni)
Dimer zemrės time i fale
dhe shiun se ndale,
me the ti shko lamtumire
mos mė thuaj jo s'tė dua
pse duhet te vuaj
i vetėm te mbetem pa ty

(2x)
Dimer zemrės time i fale
dhe shiun se ndale,
me the ti shko lamtumire
mos mė thuaj jo s'tė dua
pse duhet te vuaj
i vetėm te mbetem pa ty

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi