Shpat Kasapi - Se pranon

Shko poshtė

Shpat Kasapi - Se pranon

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 9:55 pm

Mė kujtohet dita kur u ndamė
ishte hera e fundit qe u pame
ishte ēasti me i rėndė ne jetė
u afrove dhe me the ngadalė
smund te jemi si ishim me pare
se besoja por ishte e vėrtetė

Shpinen mos mė kthe
mos mė le

(refreni)
Se pranon por jam shumė i sigurtė
qe ja fale buzen tjetėr kujt
me mirė paska qenė mos mė kalu
me ty.
Se pranon por shihet ne sytė e ty
mezi paske prite me u nda me mu
tjetėr kush ne zemren tėnde tash
ka hy.

Para meje qaje si fėmijė
duke pritur qe ti fshij
duke pritur qe ti harroj krejt
u afrove dhe me the ngadalė
smund te jemi si ishim me pare
se besoja por ishte e vėrtetė

Shpinen mos mė kthe
mos mė le

(refreni)(2x)
Se pranon por jam shumė i sigurtė
qe ja fale buzen tjetėr kujt
me mirė paska qenė mos mė kalu
me ty.
Se pranon por shihet ne sytė e ty
mezi paske prite me u nda me mu
tjetėr kush ne zemren tėnde tash
ka hy.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi