Rezarta Shkurta - I pafat

Shko poshtė

Rezarta Shkurta - I pafat

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 9:32 pm

Paqe e qetesi nje qytet ka tretur
vetem nje njeri rri e rri pa fjetur
e nuk e di ku do veje e nuk do te defreje
dicka kerkon te gjeje.

Po cfare te mundon, pse nuk ke deshire ti?
dashurine kerkon, po ne erresire ti
ai kerkon e kerkon dhe vrapon e vrapon
po dot nuk e zbulon.

(jo syte….., jo syte…)

Refreni - (2x)

Kot e kerkon i pafat (dhe njehere te rrish pa gjume jo)
kur ti do si per inat (te largohet edhe me shume jo)
kerkon atehere kerko dite, naten kerko nje drite
e sheh vete zemra, jo syte. (dhe njehere te rrish pa gjume jo)

Paqe e qetesi nje qytet ka tretur
vetem nje njeri rri e rri pa fjetur
e nuk e di ku do veje e nuk do te defreje
dicka kerkon te gjeje.

Po cfare te mundon, pse nuk ke deshire ti?
dashurine kerkon, po ne erresire ti
ai kerkon e kerkon dhe vrapon e vrapon
po dot nuk e zbulon.

Refreni - (2x)

Kot e kerkon i pafat (dhe njehere te rrish pa gjume jo)
kur ti do si per inat (te largohet edhe me shume jo)
kerkon atehere kerko dite, naten kerko nje drite
e sheh vete zemra, jo syte. (dhe njehere te rrish pa gjume jo)

aaaaaaaa (dhe njehere te rrish pa gjume jo)
aaaaaaaa (te largohet edhe me shume jo)
aaaaaaaa, aaaaaaaaaaaaa
(e sheh vete zemra, jo syte)
(dhe njehere te rrish pa gjume jo)

Refreni

Kot e kerkon i pafat (dhe njehere te rrish pa gjume jo)
kur ti do si per inat (te largohet edhe me shume jo)
kerkon atehere kerko dite, naten kerko nje drite
e sheh vete zemra, jo syte. (dhe njehere te rrish pa gjume jo)

Kot e kerkon i pafat
kerkon atehere kerko dite, naten kerko nje drite
e sheh vete zemra, jo syte. (dhe njehere te rrish pa gjume jo)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi