Remzije & Nexhat Osmani - Mos u kthe

Shko poshtė

Remzije & Nexhat Osmani - Mos u kthe

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 9:30 pm

Nexhati
Sa vėshtirė e kam,
pėrpara te t'dal,
shumė vonė mu kujtua,
sa m'ke dasht.

Mu kujtuan fjalėt,
kur ti mi the,
mos m'harro tė lutem,
mos mė le.

Erdha, por si duket vonė,
unė ende tė dua,
s'di a mė beson. (2 x)

Remzije
O shko, kur ma mos u kthe,
Tani e kuptova, e di cili je. (2 x)

Nexhati
E di, kam gabuar,
Fajin e pranoj,
Mua pasuria mė hutoj.
Jo nuk mund tė bėhesh,
n'dhe tė huaj mbret,
Mė lejo tėt dua, t'kam pėr jetė.

Erdha falje tė kėrkoj,
ėshtė hera e fundit,
kurrė mė s'do tė gaboj. (2 x)

Remzije
O shko se nuk tė besoj,
Sa mė shumė mė lėndove,
Ma nuk do tė lejoj. (2 x)

Nexhati
Mos mė thuaj shko,
se zemra e thyer,
ende ty tė don. (2 x)
Arsim Bunjaku- A thua do tė vish
Mos mė thuaj se shpirti yt...
Ėshtė i zbrazet dhe pa dashuri...
Ndoshta von do ta kuptosh...
Se ne mua ishe ti...Vitet kalojn...
Ti ende je larg...
Njė rrugė shum e gjat...
Po na ndan...Jetoj pa ty...
Njė jetė pa kuptim...
E zemra mallin se mban...A thua do tė vish...
Me trenin e gjat...
Unė te pres...
Eh pres pa pushim...Koha kalon...
Zemra shpreson...
Duke pritur njė tren pa mbarrim...A thua do tė vish...
Me trenin e gjat...
Unė te pres...
Eh pres pa pushim...Koha kalon...
Zemra shpreson...
Duke pritur njė tren pa mbarrim...Mos mė thuaj se shpirti im...
Ėshtė i zbrazet dhe pa dashuri...
Ndoshta von do ta kuptosh...
Se ne mua ishe ti...


Vitet kalojn...
Ti ende je larg...
Njė rrugė shum e gjat...
Po na ndan...Jetoj pa ty...
Njė jetė pa kuptim...
E zemra mallin se mban...
A thua do tė vish...
Me trenin e gjat...
Unė te pres...
Eh pres pa pushim...
Koha kalon...
Zemra shpreson...
Duke pritur njė tren pa mbarrim...A thua do tė vish...
Me trenin e gjat...
Unė te pres...
Eh pres pa pushim...
Koha kalon...
Zemra shpreson...
Duke pritur njė tren pa mbarrim...(2x)

Fisniket-Arta


Ty,ne yje te kėrkova,
Tė enderrova te dashurova,oj Arta...
Pėr ty, ne rrugaq u shendrrova,
Me kupto pra moj Arta...
Prane meje kur kalon...
Qoje koken me shiko...
Mos u msheh mbas shoqeve...
Buzeqesh moj mos ngurro...
Prandaj me degjo...
Pėr ty po kendoj...A nuk sheh se jeta shpejt po kalon..
E gjith rinia duhen,ti ndryshe jeton...
Dikur dot tė thuashPse jam mbylle atėherė...
Sa e marrė kam qenė,sa e marrė...kam qenė...
Prandaj te lutem me shiko,buzeqesh dhe mu afro...Ti se din q'ėshtė dashurija...
Vetmija dhe vuajtja oj Arta...
Ti je e re dhe nuk din fare...
Me kupto pra oj Arta...Prane meje kur kalon...
Qoje koken me shiko...
Mos u msheh mbas shoqeve...
Buzeqesh moj mos ngurro...
Prandaj me degjo...
Pėr ty po kendoj...A nuk sheh se jeta shpejt po kalon...
E gjith rinia duhen,ti ndryshe jeton...
Dikur dot tė thuashPse jam mbylle atėherė...
Sa e marrė kam qenė,sa e marrė...kam qenė...
Prandaj te lutem me shiko,buzeqesh dhe mu afro...


Mu afrooooooooo....

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi