Poni - Si Trendafil

Shko poshtė

Poni - Si Trendafil

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 9:22 pm

Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trėndafili ne etje,
tani kam nevoj pėr buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shumė i ftohte ėshtė janari,
pa ty nuk me ngroh as zjarri,
ti ishe i pari qe zgjove ndjenjat pa kufij.
I heshtur ėshtė momenti i heshtur je dhe ti,
e heshtur ėshtė biseda o me ne te dy.
Tani gjėrat kuptohen,
ēdo gjė kėrkon shpjegim pse gjėrat komplikohen se ēdo fillim ka njė mbarim.
Shumė e brisht ėshtė dashuria,ndoshta shumė e brishte jam unė pėr ty,
po ku ndodhet lumturia qe unė e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situaten atėherė kur ish si trėndafil,
trėndafili tani vyshket,
vyshket pa jetė....
REF:.......
Dashuria shuhet ne heshtje si ndahet trėndafili ne etje,
tani kam nevoj pėr buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shumė i ftohte ėshtė janari,
pa ty nuk me ngroh as zjarri,
ti ishe i pari qe zgjove ndjenjat pa kufij.


Shpresa le tė vdes e fundit,s'dua tet harroj
Dhe ne ujevaren e jetės e di ku ty do tė takoj
Thon se ne u deshem,se pėr dashuri kurr nuk ishte vonė
Tani ngushlloj veten se dita ditės pėr ty po tretem
Shumė e brishte ėshtė dashuria,ndoshta shumė e brishte jam unė pėr ty,
po ku ndodhet lumturia qe unė e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situaten atėherė kur ish si trėndafil,
trėndafili tani vyshket,
vyshket pa jetė....

REF.......
Dashuria shuhet ne heshtje si ndahet trėndafili ne etje,
tani kam nevoj pėr buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shumė i ftohte ėshtė janari,
pa ty nuk me ngroh as zjarri,
ti ishe i pari qe zgjove ndjenjat pa kufij.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi