Olta Boka - Zemren e lame peng

Shko poshtė

Olta Boka - Zemren e lame peng

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 9:12 pm

Ora si zemer troket
ora e cmendur rend
akrepa nuk ka
kohen vodhe ti
nga jeta ime.

Bora e zerit tend
mbi zemren time ra
Mbuloi
strehen e fundit
te dashurise.

Dhe ndalen akrepat atje

Refreni

Dite pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Me kot kerkuam
Ore e perkryer
Nje zemer jo kurre s’mund te jete.

Nate pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lame peng.


Ora si zemer troket
ora e cmendur rend
akrepa nuk ka
kohen vodhe ti
nga jeta ime.

Bora e zerit tend
mbi zemren time ra
Mbuloi
strehen e fundit
te dashurise

Dhe ndalen akrepat atje

Refreni

Dite pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Me kot kerkuam
Ore e perkryer
Nje zemer jo kurre s’mund te jete.

Nate pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lame peng.

Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lame peng.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi