7 shkalle per te humbur peshen tuaj.

Shko poshtė

7 shkalle per te humbur peshen tuaj.

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 1:06 am

1-Blini nje peshore.

Te ndryshoni permasat dhe formen e trupit tuaj, ju keni nevoje te njihni peshen tuaj te momentit. Vendosni peshoren ne dhomen tuaj dhe peshohuni cdo mengjes. Ne kete menyre ju do shihni sa peshe po humbni vertet.

2-Pastroni dollapet dhe frigoriferin tuaj nga ushqimet e teperta. Hiqini te gjitha ushqimet qe permbajne vajra apo dhe ushqimet e thata si biskota, krisps, cokollata, etj.
3-Mbani nje tip "Ditari"

Shkruani ne te cdo dite peshen tuaj dhe gjithcka qe hani. Ju jeni e vetmja qe do e lexoni, keshtu qe jeni reale ne shkrimin tuaj. Kontrolloni numrin e kalorive qe po hani ne cdo vakt.

4-Tregoni te gjitheve.

Uluni me familjen tuaj dhe tregoni cfare idesh dhe planesh keni ne humbjen e peshes tuaj. Ji e qarte me at qe humbja e peshes per ju eshte e rendesishme , keshtu qe ti do kesh plotesisht mbeshtetjen e tyre.

5-Ushqehuni deri 7 here ne dite.( por ushqime te lehta)

Eshte e natyrshme qe ditet e para te dietes suaj do ndiheni te uritura. Kujtoni vetes qe kjo eshte vetem nje ndjesi pak a shume fizike, dhe ju mund ta kaperceni ate. Per shume njerez ideja e te ushqyerit nga 5-6 here ne dite, por ushqime te lehta, ka qene frytedhenese.

6-Trajtojeni veten tuaj.

Konsideroni te hani dicka ne jave qofte dhe jashte rregullave. Mos privoni veten absolutisht nga gjithkca. Nje cjysem cokollate apo nje akullore ne jave, nuk do ishte keq.

7-Filloni ushtrime gjimnastikore.

Pervec djeg'jes se kalorive, ushtrimet gjimnastikore rregullojne dhe muskujt tuaj te trupit dhe rregullojne( balancojne) metabolizmin tuaj. Nje rruge shume e mire eshte te ecni. Merrni nje pedometer dhe vejini vetes detyre te arrini 10 000 hapa ne dite. Eshte numri qe ju , kaq shume ju intereson, keshtu qe ecni

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shkalle per te humbur peshen tuaj.

Mesazh nga vogelushja rrapatushja prej Wed Jun 25, 2008 9:09 am

ou...po une qe dua te shendoshem?madje kam filluar te ha me zor edhe kur nuk kam uri... Question

vogelushja rrapatushja
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 87
Age : 27
Registration date : 24/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shkalle per te humbur peshen tuaj.

Mesazh nga xhuliaDi prej Tue Jul 01, 2008 3:46 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy dhe une 10 kg nen peshe jam po me mire se e shendoshe jam Cool
dhe 1 gje tjeter ē'hyn kjo tema te dashuria??? Shocked Shocked Shocked Shocked nejse po ju bej 1 pyetje...Do ta pranonin te dashurin/en tuaj nqs do ishte i/e shendoshe apo me i shkurter se ju(per vajzat) dhe me e gjate (per djemt) Question Question Question Question
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shkalle per te humbur peshen tuaj.

Mesazh nga Musafir prej Sun Jul 06, 2008 12:50 am

nese do te ishte e bukur nuk do te kishte shum rendesi per mua rendesi ka ta dua

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shkalle per te humbur peshen tuaj.

Mesazh nga xhuliaDi prej Sun Jul 06, 2008 3:05 pm

Une para se te bi ne dashuri me njerin gjeja e pare qe me terheq eshte pamja e tij... me nje me te shkurter s'do lidhesha as me nje te shendoshe.... pastaj po u zgjata une Very Happy ndryshon pune nqs do jem shume e dashuruar besoj do e pranoj... edhe tjetra po u shendosh ai... do i ve diete te rrepte......... sunny sunny

_________________ღღNjih vetveten dhe mundohu te jesh!!! ღღ
avatar
xhuliaDi
Moderatore
Moderatore

Female
Numri i postimeve : 648
Age : 27
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 7 shkalle per te humbur peshen tuaj.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi