Per nje paraqitje te pergjithshme sa me te pelqyer dhe sa me

Shko poshtė

Per nje paraqitje te pergjithshme sa me te pelqyer dhe sa me

Mesazh nga Musafir prej Tue May 20, 2008 1:05 am

Vizatoni konturin e gojes.
Per te treguar 10 vite me pak nuk sherben kirurgu plastik.Mjafton te rregulloni konturin e buzeve. "ese goja eshte e definuar mire, rrudhat nuk duken shume dhe konturet e fytyres ngjajne me tonike" shpjegojne specialistet e make up-it. Mund te perdorni nje laps me te njejten ngjyre per buzet.

2-Hidratoni floket.
Te kesh fytyren e ndritshme nuk eshte vetem ceshtje lekure.Edhe floket kane rolin e tyre. Sa me te shndritshem te jene, aq me shume reflektojne drite mbi lekure. Strategjia me e mire eshte te perdorni produkte qe i ben floket te leshuar qe te shkelqejne.

3-Zbardhoni buzeqeshjen.
Dhembet e bukur te bardhe, vene me shume ne evidence gojen duke treguar mire gjithe formen e saj.
Sekreti??
Nje here ne muaj vendosni bikarbonat pluhur mbi furce ne vend te pastes se dhembeve duke i ferkuar dhembet me delikatese.

4-Erreso buzekuqin.
Ke fytyre te rrumbullaket dhe faqe te plota?
Per te bere ovale nje fytyre te ngrene duhet te perdoret nje buzekuq me ngjyra te forta. Ngjyrat me ne mode jane vjola e metalizuar, bojekafi dhe e kuqja e erret.( keshillojne trukuesit)

5-Te hiqen borsat poshte syve.
Per ti hequr fytyres 5 vite, mjafton te eleminohen borsat poshte syve.
Me mjete popullore mund t'i heqim duke vendosur nje dore me bizele te ngrira ne nje qese dhe me pas duke i vendosur per rreth 3 minuta mbi pjesen e interesuar.

6-Zbardhi floket me nje ton.
Edhe pse mund te duket e cuditshme metoda me praktike dhe efikase per te minimizuar rrudhat eshte te qartesoje me shume floket.
"Eshte gjithnje nje ceshtje drite. Sa me e hapur te jete ngjyra e flokeve, aq me shume ndricohet lekura e fytyres qe duket me kompakte dhe pa shenja"..shpjegojne parukieret.

7-Jepi volum buzeve.
Per te pasur buzen ne mish duhet te vendoset nje buzekuq volumizues.
Nese jeni ne moshe te re, fytyra do jete menjehere seksi, kurse nese keni kapercyer te 50-tat do ngjajne me te fryra dhe tregojne nje moshe shume me te re.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi